Ogłoszenia parafialne 26.01.2020 r

1. W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego, W tym dniu następuje poświęcenie gromnic w czasie każdej Mszy świętej. Jest to także dzień modlitwy w intencji katechizacji dorosłych.

2. Obchody Liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Anieli Merici.

Wtorek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

Piątek – Wspomnienie św. Jana Bosko

Niedziela – Święto Ofiarowania Pańskiego.

3. Msze święte za mieszkańców: w poniedziałek za mieszkańców ulicy Odrodzenia i Piaskowej, we Wtorek za mieszkańców ulicy Jastrzębskiej, w środę za mieszkańców ulicy Korczaka i Połomskiej, w piątek za mieszkańców ulic Teligi i Kolbego- msze poranne 7.00.

4. We wtorek od godziny 15.00 czuwanie poperegrynacyjne, zapraszamy wszystkich parafian.

5. W środę o godzinie 20.30 Czuwanie w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

6. W czwartek po Mszy świętej porannej i od godziny 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia. Msza święta za zmarłych zalecanych o godzinie 17.00. Zalecki można składać do koszyczka przy ambonce.

8. W sobotę po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

9. W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu poświęcone zostaną gromnice. Jest to także dzień modlitwy w intencji katechizacji dorosłych.

10. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

11. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa pani Rozmus.

12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. Na poniedziałek i na sobotę po Mszy porannej zapraszamy mieszkańców z osiedla przy ulicy Brackiej.

13. Pielgrzymka do Włoch na wrzesień szczegóły wyjazdu w gablotce. Zapisy w kancelarii przy zapisie zaliczka 500 zł.

14. Na stoliku z prasą do nabycia: nowy nr gazetki parafialnej, Gościa Niedzielnego.

Cytat

św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie

Tomasza, Juliana

„Nie istnieje sytuacja tak beznadziejna, żeby węglowodany nie mogły jej poprawić.”
Olivia Goldsmith

2 Sm 6, 12b - 15. 17 - 19
Mk 3, 31 - 35

Pielgrzymka do Izraela i Jordani szlakiem biblijnym