I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, wyłożonej przy ołtarzu.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna, kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby naszego kościoła.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych dziś i 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. Dziś alumni WSŚD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych Święcenia odbędą cie w parafiach w Chełmie Śląskim, Czerwionce – parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP i Połomi w przyszłą sobotę.

5. W środę o 20.30 Czuwanie w Godzinie Apelu Jasnogórskiego

6. W czwartek ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA, Adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy i od 16.30.

7. Dzieci zapraszamy na Mszę Św. - Szkolną w czwartek o 17.00. zapraszamy wszystkie dzieci a zwłaszcza z klasy VI. Po Mszy Świętej krótka Droga Krzyżowa dla dzieci.

8. W piątek o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o 16.15, zalecki za zmarłych za których modlimy się w czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać do koszyczka przy ambonce.

W piątek o godzinie 17.00 Msza Święta za zmarłych zalecanych.

W piątek na wezwanie Ojca Św. Franciszka – dzień modlity i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Po Mszy Św. porannej nabożeństwo o pokój.

9. W sobotę po porannej Mszy Świętej Nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

Modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa pani Wistuba.

11. Organizujemy pielgrzymkę na kresy wschodnie w terminie 18 – 20 maja. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Program pielgrzymki w gablotkach.

12. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy – Santiago de Compostela, zwiedzanie Portugalii w terminie: 02 do 09 czerwca 2018. Zapisy i wpłata zaliczki na ten wyjazd w kancelarii.

Osoby które jeszcze zastanawiają się nad wyjazdem prosimy o podjęcie decyzji do 25.02 – gdyż zamykamy listę pielgrzymkową.

13. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 22.02 o godzinie 9.30 przy Kościele z tyłu od parkingu.

14. W Wielkim Poście z tyłu Kościoła wyłożony będzie do 15 marca kosz do którego można składać – środki czystości, chemię gospodarczą, żywność, słodycze, artykuły szkolne itp.(bez ubrań!), które to środki materialne będą przekazane do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Przemyślanach (Ukraina) dla naszych Polskich Rodaków tam mieszkających.

15. Towarzystwo Miłośników Lwowa organizuje Wycieczki objazdowe po kresach (Ukraina) - szczegóły w gablotce.

16. Msze święte za naszych parafian w nadchodzącym tygodniu:

W intencji mieszkańców ulicy Zagrodowej i Topolowej. - poniedziałek 19.02.2018 r. o godz. 7.00

W intencji mieszkańców ulicy Świerkowej i Korczaka. - czwartek 22.02.2018 r. o godz. 7.00

W intencji mieszkańców ulicy Brackiej. - piątek 23.02.2018 r. o godz. 7.00

17. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. Na poniedziałek i sobotę po porannej Mszy Świętej zapraszamy mieszkańców z ulicy Jastrzębskiej od szkoły w kierunku Jastrzębia.

18. W tym tygodniu (ze względu na chorobowe) kancelaria czynna w poniedziałek i środę po Mszy  Świętej porannej 7.30 – 8.30, oraz we wtorek i czwartek 16.00 – 17.00.

19. Na stoliku z prasą do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość i gazetka parafialna.

2 Niedziela Wielkiego Postu

Wiktora, Cezarego

„Nawrócić się to nauczyć się kochać.”
Marek Dziewiecki

Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18