Ogłoszenia parafialne 09.12.2018 r

1. Dziś II niedziela Adwentu – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Damazego.

środa  – wspomnienie NMP z Guadalupe.

czwartek – wspomnienie św. Łucji.

piątek –    wspomnienie św. Jana od Krzyża .

niedziela  –  3 NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE.

4. Zapraszamy wszystkie dzieci na roraty - w poniedziałek , wtorek, środę i czwartek na godzinę 17.00 i piątek na godzinę 7.00. Wyjątkowo Roraty w najbliższa środę tj 12 grudnia będą rano w        związku ze szkolnym kiermaszem.

5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy i od godziny 16.30.

6. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie po pielgrzymkowe tegorocznych pielgrzymów Fatimskich.

7. W  piątek  o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa pani Dzierżęga.

10. Odwiedziny chorych przedświąteczne 21 i 22  grudnia. Nie będzie odwiedzin w styczniu.

11. Odwiedziny kolędowe w nadchodzącym tygodniu przy ulicy Jastrzębskiej, Połomskiej.  Szczegółowy plan kolędy w gazetce parafialnej i gablotkach oraz na stronie internetowej.

12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. Na poniedziałek i na sobotę po porannej mszy świętej   zapraszamy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

13. Na stoliku z prasą do nabycia: nowy nr Gościa Niedzielnego,oraz kalendarze: Parafialny i  Śląski Kalendarz Katolicki. Do nabycia również książki o  Historii  Komisji Zakładowej    NSZZ   „ Solidarnośc” KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim.

14. Prosimy Parnią która odświeża ozdoby szydełkowe na choinkę o przyniesienie ich do kościoła  do 17 grudnia.

15. Prosimy Parafian panów i panie o zgłoszenie się do prac przy stawianiu, dekorowaniu choinek. Chętnych zapisujemy w zakrystii, kancelarii.

16. Zbiórka elektro śmieci ! Od dnia 10.12 do 14.12. 2018 r. zbieramy w SP 8  elektro śmieci:

- wielkogabarytowe (pralki, radia, telewizory, lodówki, komputery itp.),

- małogabarytowe (suszarki, komórki, żelazka itp.)

Zbieramy również baterie. Prosimy mieszkańców o zaangażowanie się w zbiórkę.  Elektro śmieci należy składać  z tyłu szkoły  przy boisku szkolnym.

17. Dyrekcja, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śl. Zapraszają na świąteczny kiermasz pod hasłem: Spotkajmy się w Betlejem”

w dniu 12.12.2018r. początek godz. 17.00. W programie:

- „Jasełka”- przygotowane przez uczniów.

- W świątecznym nastroju – występy przedszkolaków.

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Joanny, Aleksandra

„Nie opieraj się na własnych siłach, ale zasadź mocno podstawy swej nadziei w Bogu.”
Tomasz à Kempis

Iz 40, 25-31