Zespół Charytatywny

Najważniejszym chrześcijańskim nakazem jest przykazanie miłości Boga i bliźniego. Szczególnym wyrazem tej miłości, jest miłosierdzie okazywane człowiekowi znajdującemu się w potrzebie.

To zadanie starają się realizować zespoły charytatywne działające przy parafiach.
Zespół charytatywny działający przy naszej parafii liczy  8 osób.. Członkinie zespołu charytatywnego okazując chrześcijańskie miłosierdzie osobom biednym, starszym i chorym, służą Bogu i człowiekowi. Szczególnego znaczenia nabierają słowa Chrystusa:

"Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mieście uczynili" (Mt 25, 40).

Skład Zespołu Charytatywnego.

Opiekun Ks. Proboszcz Józef Majwald

Panie :

Zofia Kampik, Mirosława Rozmus, Joanna  Sokół, Maria Hojka
Dominika Niemiec,
Aleksandra Krakowczyk, Katarzyna Krakowczyk.

Panowie:

Tomasz Słupek

Parafialny zespół charytatywny „Caritas” realizuje wezwanie Chrystusa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

U Boga najmniejsze dzieło miłości nie jest bez ceny i żaden uczynek miłosierny bez owocu...

Aby Zespół mógł udzielać pomocy, musi pozyskiwać fundusze na swoją działalność. Wszelka pomoc realizowana jest tylko z dobrowolnych składek i darowizn Parafian (ofiarowanych do puszki z napisem „dla ubogich” znajdującej się przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego).

Zespół jest otwarty na nowych członków. W dniach spotkań można zgłosić się do posługi na rzecz ubogich – zapraszamy. Praca w zespole ma charakter wolontaryjny.

Czas i miejsce spotkań Zespołu:

Kontakt telefoniczny z Zespołem:

Opracował Andrzej Dyrda

2 Niedziela Wielkiego Postu

Wiktora, Cezarego

„Nawrócić się to nauczyć się kochać.”
Marek Dziewiecki

Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18