Ogłoszenia parafialne 18.11.2018 r

1. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej.

2. W dzisiejszą niedziele gościmy Kleryka Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego który zbierze ofiary na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, wyjątkowo kolekta na potrzeby         naszej parafii będzie w niedzielę 25 listopada.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek  –  wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

środa –  wspomnienie Ofiarowania NMP

czwartek  –  wspomnienie św. Cecylii

piątek –   –  wspomnienie św.  Klemensa I

sobota –  wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dunhg – Lac.

niedziela  –     UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA.

4. W Środę o godzinie 20.30 - Czuwanie w Godzinie Apelu Jasnogórskiego.

5. W środę wspominamy św Tarsycjusza, patrona Ministrantów.

6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy i od godziny 16.30.

7. W czwartek Msza szkolna o godzinie 17.00 na którą zapraszamy dzieci z klasy III i IV. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi dla dzieci.

8. W  piątek  o godzinie 15.00 godzina Miłosierdzia.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

10. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa pani Achtelik.

11. Msze święta za zmarłych zalecanych  z zalecek złożonych w okresie wszystkich świętych  odprawiane będą : 21 listopada – środa o godzinie 17.00, 23 listopada – piątek o godzinie 7.00,           25 listopada – niedziela o godzinie 7.00 , była już jedna Msza  odprawiona w tygodniu który minął - 8 listopada w czwartek.

12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. Na poniedziałek i na sobotę  po porannej Mszy świętej   zapraszamy mieszkańców z  ulicy Odrodzenia.

13. Na stoliku z prasą do nabycia: nowy nr  Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, oraz kalendarze: Parafialny i  Śląski Kalendarz Katolicki.

14. Prosimy Parafian, którzy mają jodły,  lub sosny o dostarczenie gałązek na wieniec adwentowy   w sobotę 24 listopada do przedsionka kościoła.

bł. Salomei, zakonnicy, wspomnienie

Salomei, Seweryna

„Jedyną porażką w życiu jest poddanie się trudnościom, porzucenie walki.”
bł. Jakub Alberione

Ap 1, 1-4; 2, 1-5a