papieskie intencje

Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2019

Każdego miesiąca Ojciec Święty chce zwrócić uwagę wiernych na konkretny problem społeczny. Warto pamiętać o tym w naszych modlitwach.

Intencje powierzone przez Papieża Apostolatowi Modlitwy na rok 2018. Każdy miesiąc poświęcony jest albo intencji ewangelizacyjnej, albo powszechnej.

Styczeń 2019 intencja ewangelizacyjna:

za młodzież.Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby idąc za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii

Luty 2019 intencja powszechna:

za ofiary przemocy.O wielkoduszne przyjmowanie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

Marzec 2019 intencja ewangelizacyjna:

za chrześcijańskie wspólnoty.Aby wspólnoty chrześcijańskie – szczególnie te, które są prześladowane – odczuły, że są blisko Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Kwiecień 2019 intencja powszechna:

za pracowników na obszarach wojennych.Za lekarzy i ich współpracowników humanitarnych na terenach objętych wojną, którzy ryzykują swoje własne życie dla ocalenia życia innych.

Maj 2019 intencja ewangelizacyjna:

za Kościół w Afryce.Aby Kościół w Afryce, przez zaangażowanie swoich wiernych, stał się zaczynem jedności dla swoich członków oraz znakiem nadziei dla całego kontynentu.

Czerwiec 2019 intencja ewangelizacyjna:

za kapłanów.Aby kapłani, przez skromność i pokorę swojego życia, zaangażowali się na rzecz aktywnej i solidarnej służby najbardziej potrzebującym.

Lipiec 2019 intencja powszechna:

o sprawiedliwość.Aby osoby wymierzające sprawiedliwość kierowały się uczciwością i aby obecna na świecie niesprawiedliwość nie miała ostatniego słowa.

Sierpień 2019 intencja ewangelizacyjna:

za rodziny.Aby rodziny, przez życie modlitwy i miłości, stawały się coraz lepszymi “szkołami prawdziwego wzrostu człowieczeństwa”.

Wrzesień 2019 intencja powszechna:

za polityków, naukowców i ekonomistów.Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali na rzecz ochrony mórz i oceanów na świecie.

Październik 2019 intencja ewangelizacyjna:

o Ducha Świętego.Aby tchnienie Ducha Świętego zrodziło nową misyjną ”wiosnę” w Kościele.

Listopad 2019 intencja powszechna:

o komunikację i pojednanie.Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania.

Grudzień 2019 intencja powszechna:

za dzieci.Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.

Dlaczego w 2019 roku wyznaczono takie intencje? Generalnie to, jakie intencje papieskie są wyznaczone na dany rok, i jakie są też w 2019 roku, zależy od tego, co się dzieje na świecie i w jakim kierunku zmierza ludzkość. Ojciec Święty pielgrzymując po różnych miejscach, spotykając się też z różnymi ludźmi na audiencjach, określa które intencje najlepiej odpowiedzą na różne wyzwania i trudności przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata.

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Joanny, Aleksandra

„Nie opieraj się na własnych siłach, ale zasadź mocno podstawy swej nadziei w Bogu.”
Tomasz à Kempis

Iz 40, 25-31