ruchy i wspolnoty

Róże Różańcowe

„Widząc, jak miłym Bogu i Matce Najświętszej, a nam pożytecznym nabożeństwem jest różaniec święty, starajmy się choć jedną cząstkę codziennie odmówić.
Koniecznie: Kto chce, a każdy chcieć powinien, ten znajdzie czas na to.” bł. Ignacy Kłopotowski

Scholla

UWAGA !

Ministranci w każdą Niedzielę oprócz 21.10 prowadzą Różaniec  Obecność obowiązkowa!!

Kto jest ministrantem

Zapraszamy nowych chłopców co tydzień na zbiórkę w sobotę o 10:00

W sobotę 24.11 o 18:30 jest Msza z okazji św Tarsycjusza dla ministrantów, zapraszamy wszystkich,  potem odbędzie się agapa. !!!

SŁUŻBY NIEDZIELNE

Święty Tarsycjusz

Święty Dominik Savio

Legion Maryji

Legion Maryi jest wspólnotą apostolską zrzeszającą ludzi świeckich pod przewodnictwem kapłana (księdza względnie członka kongregacji religijnej - zakonnika, zakonnicy), który pełni funkcję kierownika duchowego i odpowiedzialny jest za formację wewnętrzną całej wspólnoty.
Celem Legionu Maryi jest uświęcenie jego członków przez modlitwę oraz czynną pracę apostolską w dziele Maryi i Kościoła.
Duch Legionu Maryi jest tym samym duchem, jaki ożywiał Maryję. Jest to Duch pełnienia Woli Bożej, wielkiej pokory, umartwienia, pokuty i wytrwałej modlitwy. Właśnie w modlitwie odzwierciedla się postawa pobożności Legionu.

Dzieci Maryji

Wspólnota Dzieci Maryji

została założona 24 maja 1978 roku przez księdza Jana Morcinka, na zlecenie ówczesnego biskupa Herberta Bendorza.

8 grudnia obchodzimy Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny, jest to święto Wspólnoty Dzieci Maryji. W tym dniu podczas uroczystej mszy świętej dziewczynki i chłopcy, pragnący dołączyć do wspólnoty, składają przyrzeczenia oraz otrzymują medaliki z wizerunkiem Maryi. Medaliki są zawieszone na kolorowych wstążkach. Każdy kolor ma inne znaczenie. Białą wstążkę mają dziewczyny, które są we wspólnocie najdłużej i najczęściej są one animatorkami, żółty kolor wstążeczek mają nowe dzieci, które przystępują do wspólnoty.

Celem wspólnoty jest upodobnienie się do Maryji i Jej naśladowanie. Na naszych spotkaniach nie tylko się modlimy, ale także śpiewamy, rysujemy, bawimy się. W czasie wakacji letnich planujemy wyjazdy na rekolekcje i wycieczki.

W naszej parafii w latach 2004-2007 działała grupa Dzieci Maryji. Gromadziła wiele dzieci. Od września 2016 tworzymy nową grupę Dzieci Maryji. Do wspólnoty należą dziewczynki jak i chłopcy. Naszym opiekunem jest ksiądz Jan Pietryga.

Zachęcam do odwiedzenia oficjalej strony Ruchu Dzieci Maryji Archidjecezji Katowickiej:

Zapraszam na cotygodniowe sobotnie spotkania, które odbywają się o godzinie 10:00 w salce obok dolnego kościoła.

animatorka wspólnoty Anna Mrozek

Poniżej znajdziesz więcej informacji:

Dzieci Maryji

08.12.2003 - NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - PATRONALNE ŚWIĘTO WSPÓLNOTY DZIECI MARYI.

Droga Neokatechumenalna

Informuję że Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej została połączona

ze Wspólnotą z parafii pw. Św. Herberta i tam należy szukać wszelkiej informacji.

Administrator Andrzej Dyrda

Domowy Kościół

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Joanny, Aleksandra

„Nie opieraj się na własnych siłach, ale zasadź mocno podstawy swej nadziei w Bogu.”
Tomasz à Kempis

Iz 40, 25-31