ruchy i wspolnoty

Róże Różańcowe

„Widząc, jak miłym Bogu i Matce Najświętszej, a nam pożytecznym nabożeństwem jest różaniec święty, starajmy się choć jedną cząstkę codziennie odmówić.
Koniecznie: Kto chce, a każdy chcieć powinien, ten znajdzie czas na to.” bł. Ignacy Kłopotowski

Scholla

Ministranci Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej:

Podstawówka:

Antoni Galwas, Jakub Jajko, Mateusz Liszka, Szymon Rączka, Jędrzej Cofór, Michał Płowucha, Wojciech Liszka, Paweł Mrozek, Kamil Pająk

Gimnazjum:

Adam Kozielski, Marcin Galwas

Starsi:, Dawid Piechaczek, Bartłomiej Jurek, Mateusz Rozmus, Rafał Kampik, Mateusz Biernat, Zdzisław Tomiczek, Sławomir Bałdys, Marcin Honisz, Antoni Olejniczak, Łukasz Pilak

Starsi(studiujący, pracujący):

Jacek Bałdys, Krzysztof Banasik, Mateusz Kwiatoń, Arek Krakowczyk, Damian Kampik, Łukasz Fulek, Dawid Rojewski, Bartłomiej Prociuk, Marcin Marczewski, Łukasz Malich, Grzegorz Olejniczak

Nowo przyjęci i Kandydaci:(21.11.2016)

Borys Krakowczyk, Kamil Sylwesiuk

Mateusz Krzyżak, Maksymilian Janeta, Grzegorz Kościelny

Legion Maryji

Legion Maryi jest wspólnotą apostolską zrzeszającą ludzi świeckich pod przewodnictwem kapłana (księdza względnie członka kongregacji religijnej - zakonnika, zakonnicy), który pełni funkcję kierownika duchowego i odpowiedzialny jest za formację wewnętrzną całej wspólnoty.
Celem Legionu Maryi jest uświęcenie jego członków przez modlitwę oraz czynną pracę apostolską w dziele Maryi i Kościoła.
Duch Legionu Maryi jest tym samym duchem, jaki ożywiał Maryję. Jest to Duch pełnienia Woli Bożej, wielkiej pokory, umartwienia, pokuty i wytrwałej modlitwy. Właśnie w modlitwie odzwierciedla się postawa pobożności Legionu.

Dzieci Maryji

Wspólnota Dzieci Maryji

została założona 24 maja 1978 roku przez księdza Jana Morcinka, na zlecenie ówczesnego biskupa Herberta Bendorza.

8 grudnia obchodzimy Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny, jest to święto Wspólnoty Dzieci Maryji. W tym dniu podczas uroczystej mszy świętej dziewczynki i chłopcy, pragnący dołączyć do wspólnoty, składają przyrzeczenia oraz otrzymują medaliki z wizerunkiem Maryi. Medaliki są zawieszone na kolorowych wstążkach. Każdy kolor ma inne znaczenie. Białą wstążkę mają dziewczyny, które są we wspólnocie najdłużej i najczęściej są one animatorkami, żółty kolor wstążeczek mają nowe dzieci, które przystępują do wspólnoty.

Celem wspólnoty jest upodobnienie się do Maryji i Jej naśladowanie. Na naszych spotkaniach nie tylko się modlimy, ale także śpiewamy, rysujemy, bawimy się. W czasie wakacji letnich planujemy wyjazdy na rekolekcje i wycieczki.

W naszej parafii w latach 2004-2007 działała grupa Dzieci Maryji. Gromadziła wiele dzieci. Od września 2016 tworzymy nową grupę Dzieci Maryji. Do wspólnoty należą dziewczynki jak i chłopcy. Naszym opiekunem jest ksiądz Jan Pietryga.

Zachęcam do odwiedzenia oficjalej strony Ruchu Dzieci Maryji Archidjecezji Katowickiej:

Zapraszam na cotygodniowe sobotnie spotkania, które odbywają się o godzinie 10:00 w salce obok dolnego kościoła.

animatorka wspólnoty Anna Mrozek

Poniżej znajdziesz więcej informacji:

Dzieci Maryji

08.12.2003 - NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - PATRONALNE ŚWIĘTO WSPÓLNOTY DZIECI MARYI.

Droga Neokatechumenalna

Informuję że Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej została połączona

ze Wspólnotą z parafii pw. Św. Herberta i tam należy szukać wszelkiej informacji.

Administrator Andrzej Dyrda

Domowy Kościół

Dzień Ojca

Wandy, Zenona

„Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli.”
George Herbert

2 Krn 24, 17-25